SOK CIKKEM KÖZÜL EZ A KEDVENCEM.
ÉRDEMES ELOLVASNI!!
Kedves Olvasóim, előző cikkemben megígértem írok a hajvesztés okairól. Ahogyan ezt megszokhatták tőlem, erről is egy kicsit másképpen.
Sokat gondolkoztam, hogy mit írjak erről a témáról, hiszen annyi oldal foglalkozik a hajhullással és annak okaival. De senki vagy csak páran hívták fel a figyelmet a hajanalitikusok által oly jól ismert, a hajhagyma és fejbőr egyik legnagyobb ellenségére a Corina bactérium Acne-ra. Ez az igen agresszív és masszív bactérium okozza a ma
már népbetegségnek számító zsíros korpafertőzést. Másnéven a Pitriasi Olamine Acne-t.
Működési menete, hogy betelepszik a faggyúmirigy kivezető nyílásába és bontja a zsírt. A tüszők telítődnek zsírral és baktériumokkal, elzárják a tápanyagok felszívódásának lehetőségét a kapilláris erek felől a hajhagymáknál, ezért azok zsírt szívnak magukba táplálék helyett.
A zsíros hajhagymákban is élősködhetnek a baktériumok, a következménye az lesz, hogy a hagymák szétmállanak már a fejbőrben, és a szálak kicsúsznak a tüszőből már fésülködés közben. Erősebb hajhullást hajmosásnál veszünk észre, mivel a mechanikai terhelés jóval nagyobb a hajzatra.
A fejbőrből folyamatosan párolog a víz, és oxigént von el a bőrből. Következménye a vízhiányos fejbőr, aminek a védekezőképessége csökkeni fog. Gyakran pikkelysömör lesz belőle vagy ”csak ”előjönnek a pikkelyek.
A sárgásfehéres bactérium telepeket csak kioldani lehet a tüszőkből, leoldani a fejbőrről és a hajról. Otthon a hajanalitikus által előírt kezelés mellett, különböző tisztasági szabályokat is kötelezően be kell tartani, hogy a visszafertőzést megakadályozzák.
A Corina bacterium több irányból is leselkedhet ránk. Az első front vonal a fodrászt. Valljuk be kedves fodrászok, és most tegyék a kezüket a szívükre, nem minden vendég után fertőtlenítik a keféket vagy a borotvagépet. Persze mindig vannak kivételek.
A másik mi magunk lehetünk. Ha a fejbőrünk védőrétege kicsit megromlott, akkor már egy érintéssel is megfertőzhetjük saját magunkat.
Azt ajánlom mindenkinek, hogy mindig legyen táskában, kocsiban egy kis kézfertőtlenítő oldat (és persze használják is), hogy tudják a kezüket fertőtleníteni. Így nem adnak akkora esélyt arra,hogy a bactérium bejusson a tüszőbe és ott felzabálja az ön hajhagymáját.
Persze nem akarom megijeszteni Önt... vagy talán csak egy kicsit.
Sikerült????
Borsányi Andrea
Haj-és fejbőranalitikus